KŽM Bojnice

Klub železničných modelárov pri ZTŠČ v Bojniciach

Modulové novinky

Nezaháľali sme ani po 3. decembri, kedy ste na našej stránke mohli vidieť zopár noviniek zo sveta modulovej železnice.  Práce pokračovali najmä na už začatých projektoch. Spomeniem modul TMoŽe 3.2 (ex. most ponad diaľnicu) , na ktorom bola ukončená úprava riečišťa, čaká sa na vyliatie koryta. Použili sme hlavne merlíky z vlastnej “plantáže” a cirokovú metlu. Modulu (možno) venujeme samostatný článok.

Najnovšie sme začali dokončovať rozbočný modul za ŽST Nováky, pri výrobe jazierka bola okrem tradičnej kombinácie merlík-metla použitá epoxidová živica, s ktorou počítame aj pri vylievaní koryta TMoŽe3.2.

Ďalej sme menej vzhľadný nízky porast na novom module TO30 7 11 (skala) nahradili vyššími stromami – Merlík Osinatý.

Projekt prerábky TO30 7 15 na vojenský objekt je pozastavený/zrušený – čaká sa na vhodnejší námet, ako náhrada som na modul TO30 7 16 umiestnil opustený bunker vz.36 – “řopík”

Ďalej plánujeme začať výrobu prvých dvojkoľajných modulov, či už plánovanej estakády v historickejšej úprave – na vzor harmaneckých mostov (obrázok nezodpovedá momentálnemu plánu) , alebo aj iných.

Nové moduly budú oblúky podľa NEM s polomerom 2440 mm.

posted by drak622 in Moduly and have 3 komentáre

3 komentáre to “Modulové novinky”

  1. Daniel píše:

    Pekne pekne 🙂

  2. ygi píše:

    Ďakujeme za pochvalu, veď sme sa aj dosť snažili, len škoda, že tie moduly niet kde ukázať,, to X. stretko totiž nie je tak isté…teda presnejšie neisté

  3. OLi píše:

    Ahoj do Bojníc, vyzerá to veľmi dobre. V každom prípade to bude oživenie modulového parku v KŽM Bojnice. Teším sa na Stretnutie modulov 2013. Ondrej

Place your comment

Please fill your data and comment below.
Name
Email
Website
Your comment