KŽM Bojnice

Klub železničných modelárov pri ZTŠČ v Bojniciach

Komorní Lhotka 2009

Komorní Lhotka 09 058Stretnutia v Komorní Lhotce, ktoré sa konalo 22.10.- 25.10.2009 sme sa z nášho klubu v tomto roku zúčastnili  v  slabšej zostave oproti minulému ročníku. Traja mohykáni Palo, Michal a ja sme si celé stretnutie vychutnávali plnými dúškami. Vzhľadom na počet účastníkov, aj zo zahraničia, všetko bolo veľmi dobre zorganizované a celá akcia prebehla v pokojnej atmosfére.

Keďže sme nedoviezli so sebou žiadnu  stanicu a do koľajiska sme zaradili len päť modulov so šírou traťou, mali sme čas sa zabaviť v skryťákoch a dosýta si zajazdiť.

Komorní Lhotka 09 001

Koľajisko bolo rozsiahle s množstvom odbočných tratí, kde sa menili súpravy a prepriahali lokomotívy, čo robilo jazdy zaujímavé.

453d6c57fc

Ja som hneď na začiatok vyfasoval osobák, ktorý premával na neuveriteľne dlhej trase Lipová Lázně – Jeseník /boli to susediace stanice/a občas do skryťáku .

Komorní Lhotka 09 004

Práve som s radosťou vyštartoval zo stanice Jeseník po veľmi krátkej technickej prestávke: 1. zastavili čas – skrat niekde na trati,  2. zastavili čas – zase skrat niekde na trati, 3. zastavili čas – znovu skrat niekde na trati, súhrnom to bolo asi 35 minút. Potom to už spravili a všetko fungovalo v podstate bez chyby až do konca stretka.

Komorní Lhotka 09 002

Pomerne veľkú časť layoutu obsadili kolegovia z Poľska, ktorí so sebou priviezli pekne prepracované moduly a prezentovali sa vlastnou vetvou trate, ktorá bola jasne oddelená hraničnými prechodmi medzi správami PKP a ČSD.

Komorní Lhotka 09 010

Komorní Lhotka 09 050

Mnohé modely vagónov a rušňov boli veľmi  realisticky “zašpinené”,  chvíľami vzbudzovali rešpekt a uznanie.

Komorní Lhotka 09 007

Komorní Lhotka 09 080

——

Pribudol aj nový štvornohý modelár. Na obojku mal štítok s menom Karel.

Komorní Lhotka 09 048

——

Fotogaléria – stretnutie v Komorní Lhotce 2009

foto: Pali

Video:

Komorní Lhotka 09 089

Komorní Lhotka 09 090

Súvisiace odkazy:

http://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2009100004

http://picasaweb.google.com/jkiss56/KomorniLhotka2009#

http://forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=10&t=5279&start=0.

http://janveteran.rajce.idnes.cz/Komor.Lh.2009/#album

posted by milos in Stretnutia and have 10 komentárov

10 komentárov to “Komorní Lhotka 2009”

 1. igi píše:

  Nie, nebudeme mať. Pravidelným prísunom liečikov sme si stihli včas vybudovať imunitu. V práci sme pripravili pandemický plán, takže my sme naozaj na všetko pripravení. 🙂

 2. milos píše:

  Ahoj Robo, a nebudete mať náhodou vyhlásenú karanténu a zákaz zhromažďovania verejnosti? Ako píšeš, Ukrajina je toť za rohom!!!

 3. Robo Košice píše:

  JA neviem, čo ste to za chlapov—-my východňáre sme odolný aj bez koncentrátov. Stačí, že máme za susedou toť UKRAJINCOV a pred sebou Mikulášské jazdenie—-ste srdečne vítaní—-aj s koncemtrátmi—-príjemné a skoré vyzdravenie.
  Inak do Lhotky som nemohol prac povinnosti—-a po zhliadnutí reportáže normálne ľutujem—určite ste sa vyšantili do sýtosti, aspoň na dva roky.

 4. BUH2 píše:

  No, Martinko, vidím, že ťa horúčka neopúšťa, skôr sa to zhoršuje a začínaš blúzniť, len pekne ostaň ležať v posteli. V sobotu nikam nechoď, stačí keď pošleš pre nás nejaké vitamíny (samozrejme koncentrované, z dedovej pivnice, najlepšia koncentrácia je 51-53%) a my si pripijeme na tvoje zdravie.
  Dúfam, že je to horúčka a nie nejaký delírius….

 5. Batman = Pán Farár – asi víťazí bo už mam teplotu 36,9°C čiže sa pomaly ale isto dvíham z postele odhadzujem všetky deky, paplóny, vankúše a GÚĽAM sa do dielničky.. A čo Vám budem hovoriť poďme si radšej zaspievať: BUH2 sólo a raz a raz,dva, tri.. Dielnička hej bum tralaliiii dielnička hej bum tralalaaaaa som rad že si bum tralalíííí a že ťa mám bum tralaláááá… Paľko vybehni na scénu bez teba to nemá, nemá cenu, Paľko vybehni na scénu, nemá to cenu..
  PS: Kinderko ty môj chrústiček dones mi do dielničky teplí čajík s fernetom 🙂 ďakujééééém

 6. BUH2 píše:

  Achjaj, zase to nebolo správne pochopené. Tak ešte raz aj s vysvetlivkami:
  Chcípni potvoro = zdochni ty odporný bacil(vírus), ktorý si si dovolil napadnúť nami všetkými milovanými Martina Spiderka.
  Je to už jasné?

  P.S. Smrť Spidermanovi, nech žije Batman

 7. milos píše:

  To mi je pekná debata-chcípni!!! Hlavne sa poriadne vypoť už dnes a odzajtra modeluj až do 19teho, aby sme za dva roky prišli do Lhotky s novými rušňami

  caw

 8. Ako tak pozerám chlapci tak ste sa mali výborne. Parádne mašinky nádherné vagóny a ešte aj Karel tam bol… No čo viac treba človeku k oddychu. Ja akurát ležím v posteli s teplotou 38,7°C, ledva držím otvorené oči a je mi pop..i dobre 🙁 uvidíme sa najskôr až po 19.11 bo dovtedy so na maródke.. Ak mi bude lepšie tak aspoň doma niečo po-modelujem 🙂 čawte

 9. BUH2 píše:

  Chcípni, potvoro

Place your comment

Please fill your data and comment below.
Name
Email
Website
Your comment