KŽM Bojnice

Klub železničných modelárov pri ZTŠČ v Bojniciach

Festival železnice v Budapešti

200807112336_budapestfesztival2008sk.jpg31.7-3.8.2008 sme sa zúčastnili výstavy v Budapešti, ktorá niesla maďarský názov – Nemzetközi Vasút és Vasútmodell Fesztivál.

MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL ŽELEZNICE A ŽELEZNIČNÝCH MODELOV

Foto-galéria priamo z Maďarska

Výstava sa konala v priestoroch železničných opravovní MÁV priamo v Budapešti.

im000010.JPG

My sme sa tam predstavili s takmer celým našim modulovým koľajiskom. Zo Slovenska prišli ešte s modulmi modelári z Bratislavy, Košíc a Žiliny. Zástupcov zo zahraničia dopĺňali Česi a modelári z Rakúska na poslednú chvíľu odriekli účasť.

spolocna-fotka.jpg

Spoločné foto česko-slovenskej výpravy.

Layout bol postavený pôvodne takto,

layout-v-budapesti.jpg ale pre spomenutý problém sa celá vetva Jozefov, Chrenovec, z. Draždakovce až po Nitrianske Pravno preložila na miesto, kde mali stáť rakúske moduly. Jozefov bol stanicou, v ktorej sa stretali dve železničné správy – maďarská a slovenská.

Na výstave boli zastúpené takmer všetky modelové veľkosti a typy koľajísk. Od troj-koľajnicového systému plechových hračiek po špičkovo prepracované modely. Koľajisko na cesty, ktoré sa zmestí do kufra vo veľkosti N, bolo tiež zaujímavým a veselým spestrením výstavy.

im000104.JPGim000210.JPG

Urobili sme množstvo fotografií, z ktorých budeme postupne triediť a vyberať do foto-galérie, ktorá je rozdelená do nasledovných kategórií:

posted by drak622 in Akcie,Výstavy and have Komentáre vypnuté na Festival železnice v Budapešti

Comments are closed.