Author Archive
742 040-9 v HO
Keď sa chlapcom v klube podarilo preorientovať z velikosti TT na HO aj mňa tak som si povedal že skúsim spraviť mašinku aj z leptu. Podvozky sú z ďalekej USA od firmy ATLAS (vyrábajú ich v Číne), motor tiež z USA od firmy ROCO (asi všetci viete kde to vyrábajú :)) a samotný lept 742-ky je od DK-MODEL z Čiech. Kasňu a rám sa mi podarilo zbúchať za 3dni keď som bol na marodke ale čistenie mašiny a rámu od cínu mi trvalo asi dva týždne.
Koľajisko HO
Foto reportáž z prerábky NOCH-áckeho HO koľajiska. Koľajisko k nám prišlo s uloženými geoLine koľajnicami a zlepenými domčekmi. Dosť slov, pozrite si fotky..
Voľná debata
Nazdáááár hoši.. Vytvoril som novú rubriku kde môžme debatovať o hocičom čo máte na duši, jazyku a koľajniciach.. Rubriku som vytvoril hlavne kvôli tomu aby sa do článkov nepísali komentáre ktoré niesu k článku určené.. Tak Vám teda prajem príjemne ťukanie do klávesnice.. A ako vždy miesto ahoj … MAKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁME
110 969-3 v mierke HO
Lokomotíva T476.1 v tomto prípade 110 969-3 slúži v súprave na údržbu a opravu železníc. Jéj zvláštnosťou je namontovaná prevodovka na pohon traťových mechanizmov. Momentálne by sa mala nachádzať v TSS Hronskej Dúbrave pod nezvyčajným označením 99 56 9 310 016-79 ale do bývalých ČSD bola dovezená z DR dňa 30.9.1987 pod označením 110 969-3. Toto označenie figuruje v evidenčných listinách TSS dodnes.
Ako bolo v Nitr.Pravne na storočnici trate
SOBOTA 6:00 – Zišli sme sa na stanici v Prievidzi ponaskakovali sme do našich a požičaných áut a vyrazili sme do Nitrianskeho Pravna.
6:25 až 35 – Dorazili sme do Pravna povyskakovali z áut a začali s vykladaním a samotnou stavbou koľajiska.
Myjava 2009
V dňoch 28. až 30. augusta 2009 ste nás mohli vidieť v Dome kultúry v Myjave. Zúčastnili sme sa osláv trate z Veselí nad Moravou do Nového Mesta. Prezentovali sme tu dve TT koľajiská a 5 modulových staníc + depo v mierke HO. Pekný článok nájdete na stránke http://www.myjava.sk/osemdesiatka-na-koniec-prazdnin takže ja pridávam iba zopár momentiek zo stavby koľajiska a z jazdenia
T334 – Rosnička 1:120 TT
Ešte v Septembri minulého roku som si kúpil štart set s Rosničkou a chcel som ju len na jazdenie po domácom koľajisku. Ale ako všetci viete Pán BUH mieni a Spiderko mení 🙂 Read more…
6.modulové stretnutie – BOJNICE 2009
V dňoch 6.-10.mája 2009 sa uskutočnil 6. ročník stretnutia železničných modelárov v mierke HO a HOe. Dá sa povedať že to bolo medzinárodné stretnutie lebo sa zúčastnili modelári zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Švédska a Nemecka. Ľudia sa na nás prišli pozrieť až z USA.
-
- Pripravujeme nový bazár...
-
Najnovšie články
Odkazy
- Klub leteckých modelárov Bojnice ZTŠČ Bojnice 0
- Klub lodných modelárov Bojnice ZTŠČ Bojnice 0
- Klub Modrý Horizont klub železničných modelárov a historikov Topoľčany 0
- Klub plastikových modelárov Bojnice ZTŠČ Bojnice 0
- KMŽ Hôrky 2
- KŽM Kokava 0
- KŽM Liptovský Mikuláš 0
- KŽM Slovácko 0
- KŽM Vrútky 0
- Modul klub Košice 3
- Modzel 0
- Ostramo 0
- Railnet 1
- Zababov 0
Stránky
Kategórie
Komentáre
- drak622 komentoval T334 – Rosnička 1:120 TT
- Jakub komentoval T334 – Rosnička 1:120 TT
- OLi komentoval Voľná debata
- Martin Vaňo komentoval Voľná debata
jún 2026 Po Ut St Št Pi So Ne 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Archív
VIP zóna
